• Anasayfa
  • cilt bakım önerileri – sivilceler nasıl geçer – sivilce nasıl yok edilir – sivilceler için bakım – şems aslan sivilce maskesi – ender saraç sivilce bakım önerileri

cilt bakım önerileri – sivilceler nasıl geçer – sivilce nasıl yok edilir – sivilceler için bakım – şems aslan sivilce maskesi – ender saraç sivilce bakım önerileri

Sivilcelerinizden ancak sıkarak kurtulabiliyorsanız sivilcenin dağılarak çoğalmaması için bir püf noktası verelim.

Öncel bir miktar suyun içerisine bir tatlı kaşığı kuru nane koyarak kaynatın. Kaynadıktan sonra altını kısın ve başınıza bir havlu kapatıp yüzünüze bu suyun buharı ile bir kaç dakika buhar banyosu yapın.

Ardından gül suyuyla cildinizi dezenfekte edin. Ellerinizi de kolonya ile dezenfekte ettikten sonra gazlı bez ile sivilcelerinizi yavaşça sıkın. Sıktıktan sonra cildinizi tekrar gül suyu ile dezenfekte edin.

Biraz beyaz kille yeterince gül suyunu karıştırarak bir maske hazırladıktan sonra sıktığınız sivilcelerin üstüne bu maskeyi birkaç saat cildinizde tutun. sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Akşamdan yapıp sabaha kadar da bekletebilirsiniz.

Hazırlanışı: Üç tutam defne yaprağı, bir tutam tarçın yaprağı toz haline getirildikten sonra bir bardak kayısı suyunda pişirilir.

Bir adet çırpılmış yumurta sarısı ve yarım fincan süt karıştırılarak krem elde edilir.

Faydaları: Yüzdeki sivilceleri gidermek ve tene tazelik sağlamak için yatmadan önce uygulanır.

Defneli güzellik kremi şampuan olarak kullanıldığında, saç dökülmesini durdurur, saçların ağarmasını geciktirmede de yararlı olur.

Yorum Yapabilirsiniz

Arama

Etiketler

Bu Sayfada Henüz Etiket Yok..